مقایسه ورق ضد سایش هاردوکس Hardox با دورستات Durostat

ورق هاردوکس و دورستات (ضد سایش دورستات و ضد سایش هاردوکس) ورقهایی با مقاومت به سایش بالا هستند. ورقهای ضد سایش دورستات و هاردوکس دارای عمر نسبتا بالایی تحت شرایط سایشی بوده و دارای قابلیت هایی نظیر جوش پذیری و اتصال پذیری نیز می باشند. اما ورق مقاوم به سایش دورستات durostat با توجه به روش تولید نوین آن یعنی روش کوئنچ مستقیم direct quenching از مقاومت به سایش بالاتری نسبت به هاردوکس برخوردار است. فولاد ضد سایش دورستات در ابعاد و ضخامتهای مختلف تولید می شوند.

ورق فولادی تولید شده توسط این روش از مزایای بسیاری نظیر مقاومت به سایش بالاتر، صافی سطح بیشتر، جوش پذیری بهتر، قابلیت شکل پذیری بالاتر و قابلیت سوراخکاری و ماشینکاری بهتر نسبت به ورقهای ضد سایش تولیدی به روش کوئنچ تمپر (مانند ورق هاردوکس Hardox) برخوردار است. علت برتری خواص دورستات نسبت به سایر فولادهای ضد سایش نظیر هاردوکس ترکیب شیمیایی بهینه شده و ریزساختار خاص آن ناشی از روش تولید کوئنچ مستقیم می باشد.

ورق ضد سایش دورستات تولید شرکت فوستالپین اتریش است. شرکت ساج استیل Sage Steel نماینده رسمی فوستالپین اتریش در ایران است که ورقهای ضد سایش دورستات را همراه با گواهینامه اصلی مربوطه در ابعاد، ضخامتها و گریدهای متنوع ارائه می کند. فولاد ضد سایش دورستات کاربردهای گوناگونی در تجهیزات صنعتی دارد. برخی از این تجهیزات عبارتند از :
لاینر آسیاب و میکسر Mixer، سرندScreen، تجهیزات انتقال مواد، اجزا بیل مکانیکی و باکتBucket، تجهیزات خردایش در معادن مانند Crusher، ترنچر Trencher، رایپر Ripper، پاور مخصوص ماشینهای آسفالت Paver Asphalt، دامپ تراک Dump Truck، ماشینها و تجهیزات راهسازی مانند TBM و لودر و بولدوزر (بلید Blade)، ماشینها و ادوات کشاورزی خصوصا ماشینهای شخم زنی، شیارزنی و خاکورزی، خودروهای سنگین، لایروبها، لوله های لایروبی، ساخت سیلو و تجهیزات انتقال غلات در بنادر، تجهیزات مربوط به صنایع فولادسازی، تجهیزات صنایع سیمان مانند اسکرو کانوایر حمل کلینکر، زنجیر حمل کلینکر، فن پروسس، شوت، میکسر سیمان، لاینر فیدرFeeder، صنایع مربوط به حمل و نقل ریلی و ساخت واگن باری، تجهیزات خردایش شیشه، تجهیزات مربوط به صنعت بازیافت، تیغه ماشین برف روب، تک شاخ و دو شاخ لیفتراک و غیره.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.