هزینه های ناشی از سایش و اصطکاک در معادن

مصرف کل انرژی فعالیتهای معدنی در جهان که شامل فعالیتهای مربوط به معادن سنگ و سایر مواد معدنی میباشد حدود 6.2% مصرف کل انرژی جهانی است. حدود 40 درصد انرژی مصرف شده در بخش مرتبط با فعالیتهای مرتبط با مواد معدنی (Mineral Mining) به منظور غلبه بر اصطکاک می باشد.

ادامه مطلب…

سایش خراشان چیست و مکانیزم آن چگونه است

سایش خراشان متداولترین مکانیزم سایش بوده و زمانی رخ می دهد که سطح یک جسم سخت بر روی سطح جسمی نرمتر حرکت کرده و یا به اصطلاح سر می خورد.

ادامه مطلب…

فولادهای آلیاژی مختص ادوات و ماشینهای کشاورزی و خاکورزی پشت تراکتوری

ورقهای استحکام بالای آلفورم دارای تلفیقی از خواص مطلوب نظیر استحکام زیاد، چقرمگی و جوش پذیری مناسب می باشد.

ادامه مطلب…

نسل جدید فولادهای آلیاژی مورد استفاده در ساخت بوم انواع جرثقیل

یکی از کاربردهای ورقهای استحکام بالای آلفورم در ساخت بوم های انواع جرثقیل است…

ادامه مطلب…

ورق استحکام بالای آلفورم (Alform)

ورق استحکام بالای آلفورم (Alform) از طریق فرایند پیشرفته ترمومکانیکال تولید می­شوند. در این روش در اثر تغییر فرم پلاستیک در دمای بالا، فولاد ریزدانه با استحکام های بالا (از 280 تا MPa 1100 (تولید می­گردد.

ادامه مطلب…

بهترین ورق مقاوم به سایش

ورق مقاوم به سایش دورستات (Durostat) از طریق پروسه کوئنچ مستقیم تولید می­ شوند. برخی از ویژگیهای ممتاز ورق مقاوم به سایش دورستات نسبت به سایر ورقهای مقاوم به سایش تولید شده توسط روشهای قدیمی­ عبارتند از:

ادامه مطلب…

جرثقیل

کاربرد ورق استحکام بالای آلفورم alform در ساخت جرثقیل دروازه­ای

فولادهای استحکام بالای آلفورم alform از طریق روش ترمومکانیکال کنترل شده یا TMCP تولید می­شوند. ورقهای فولادی آلفورم در شرکت Voestalpine اتریش تولید می­شوند.

ادامه مطلب…

فولاد ضد سایش مختص ساخت بیل مکانیکی

فولاد ضد سایش مختص ساخت بیل مکانیکی

ورق ضد سایش دورستات محصول شرکت وستالپین اتریش می­باشد. ورق مقاوم به سایش دورستات durostat در گریدهای مختلف سختی از 400 برینل به بالا تولید می­گردد.

ادامه مطلب …

ورق ضد سایش مختص ساخت شاخکهای مخصوص

ورق ضد سایش مختص ساخت شاخکهای مخصوص بارگیری و جابجایی بلوک های سنگ در معاد

ورق ضد سایش دورستات محصول شرکت فوستالپین اتریش می­باشد. ورق مقاوم به سایش دورستات durostat در گریدهای مختلف سختی از 400 برینل به بالا تولید می­گردد. روش تولید فولاد دورستات روش آنلاین Online یا روش کوئنچ مستقیم DQ می­باشد.

ادامه مطلب …